iDNES.cz

Rožmitál pod Třemšínem se chlubí slavnou historií i příjemnou současností

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Město Rožmitál pod Třemšínem je vzdálené 80 km jihozápadně od Prahy a 17 km od Příbrami. Ve Starém Rožmitále stojí od nepaměti farní kostel Povýšení sv. Kříže s unikátními varhanami z roku 1750, na něž v letech 1788 - 1815 hrával Jakub Jan Ryba.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rožmitál pod Třemšínem se chlubí slavnou historií i příjemnou současností | foto: Město Rožmitál pod Třemšínem

Zde pravděpodobně roku 1796 zazněla poprvé jeho slavná Česká mše vánoční "Hej mistře“.

Město se může chlubit slavnou historií a osobnostmi, ale i příjemnou současností. Za posledních šestnáct let se vedení města podařilo pro Rožmitál získat stovky milionů korun z dotací a se spoluúčastí radnice dosáhly investice úctyhodné částky. 

Mezi skvosty patří Podbrdské muzeum. Vzniklo na místě rozpadajících se objektů bývalého Agrostroje. Rozsáhlý komplex má několik samostatných expozic. Jedinečná a zároveň jediná svého druhu je expozice věnovaná Jakubu Janu Rybovi. Celé další patro je věnováno historii města a kraje, slavným osobnostem a lidové umělecké tvořivosti. Muzeum se může pochlubit i sbírkou historických automobilů převážně značky Aero. Nedávno bylo v Rožmitále otevřeno také unikátně řešené Muzeum hasičstva. 

Rožmitál pod Třemšínem se chlubí slavnou historií i příjemnou současností

Informace nejen o muzeích a pamětihodnostech poskytnou turistům pracovníci Centra celoživotního vzdělávání s knihovnou manželů Tomanových. Zařízení je vybaveno školícími kapacitami, počítačovou učebnou s veřejně přístupným internetem, knihovnou a právě informačním centrem pro turisty. Ke kulturnímu rozvoji města slouží i multifunkční společenské centrum s bezbariérovým přístupem, kde se po celý rok koná celá řada kulturních akcí. Zatím poslední investicí do společenského centra byla digitalizace kina. 

Rožmitál pod Třemšínem se chlubí slavnou historií i příjemnou současností

Pro ty, které více než kulturní aktivity láká sportovní vyžití, je v Rožmitále sportovně-rekreační areál se Sadoňským rybníkem a nádrží, kde se dá v létě koupat. Nechybí tu herní prvky a jeden ze dvou relaxačních fitparků. Město dále investovalo do modernizace fotbalového stadionu a sportovišť. Podařilo se kompletně zrekonstruovat školní objekty, nová a udržovaná jsou i hřiště. Mnoho prostředků bylo vynaloženo také na rekonstrukci bytových domů a jejich energetickou modernizaci. 

V Rožmitále jsou dva domy s pečovatelskou službou. Ten novější vznikl v takzvané Orlovně, kde se zchátralé budovy proměnily na krásný objekt s rozlehlou zahradou. Péče o zdraví občanů je zajišťována ve zdravotnickém zařízení, kde byla za více než 11 milionů korun provedena rekonstrukce vnějších částí a interiérů. Další investice putovaly do úprav radnice, pozornost je věnována i údržbě alejí a parků. 

Rožmitál pod Třemšínem se chlubí slavnou historií i příjemnou současností

Opravena byla také hasičárna, vybudován sběrný dvůr, rozšířen strojní park technických služeb a díky dotacím se daří rekonstruovat a udržovat v odpovídajícím stavu komunikace. Na začátku roku 2013 byly dokončeny nákladné projekty, které zajistily městu soběstačnost v zásobování vodou a bylo provedeno doodkanalizování části města.  

Řada investic se do této krátké sondy do života Rožmitálu pod Třemšínem bohužel nevešla. I tak je ale vidět, že se vedení města snaží dobře starat nejen o návštěvníky a turisty, ale i o své stálé obyvatele.  

Autor:
zpět na článek