iDNES.cz

Vydejte se na Božkovský ostrov přes nově vybudovanou lávku

  7:00
Sportovní areál Božkovský ostrov je oblíbeným místem pro sportovce, ale také pro lidi, kteří mají rádi přírodu a relaxaci v poklidném prostředí. Doposud se návštěvníci dostali na Božkovský ostrov pouze z Poříční ulice, nyní se však otevírá nový přístup. Díky lávce přes řeku Úslavu, která je součástí projektu „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov“.

Vydejte se na Božkovský ostrov přes nově vybudovanou lávku | foto: Plzeň, statutární město

Chodci a cyklisté se k lávce dostanou z ulice K Jezu, kudy snadno přejdou přímo do areálu Božkovský ostrov. Před lávkou ze strany od ulice K Jezu nově vzniká také parkoviště, které bude návštěvníkům bezplatně k dispozici. Kapacita parkoviště by měla být zhruba 40 parkovacích míst.

Dokončení výstavby nové cyklostezky je příležitostí pro oslavu završení tohoto úspěšného projektu. Na Božkovském ostrově se proto připravuje slavnostní otevření nové cyklostezky, které proběhne v neděli 24. srpna v 18 hodin, kdy bude přestřižena páska přes lávku ze strany od Božkovského ostrova.

Sportovně kulturní program vypukne ale už ve 14 hodin. Na sportovištích budou probíhat exhibiční ukázky sportů ragby, nohejbal, házená a box.  Návštěvníci si užijí ukázku požárního sportu a od 18 hodin vystoupí na pódiu několik hudebních skupin.

Akce vyvrcholí ve 21 hodin, kdy se návštěvníci mohou těšit na hudební hasičskou fontánu s ohňostrojem. Vstup na slavnostní otevření nové cyklostezky je zdarma a druhý plzeňský obvod všechny srdečně zve!

Vydejte se na Božkovský ostrov přes nově vybudovanou lávku

„Výstavba cyklostezky přes Božkovský ostrov vyšla dohromady na 15,6 mil. korun, z čehož 85 % nákladů bylo hrazeno z dotace ROP Jihozápad a zbytek šel z rozpočtu MO 2. Výsledkem projektu je cyklostezka, která vede od vjezdu do areálu TJ Božkov z Poříční ulice po stávající cestě kolem hřiště za sokolovnou, překlenuje řeku a končí na jejím levém břehu,“ objasnil finanční stránku výstavby starosta MO Plzeň 2 - Slovany Lumír Aschenbrenner. Cyklostezku se podařilo vystavět v časovém období let 2013-2014.

Nová lávka navazuje na stávající síť pěších stezek na Božkovském ostrově. Délka nově vybudovaného úseku cyklostezky je 950 metrů a do budoucna se uvažuje o jejím prodloužení až do Starého Plzence.

Na Božkovském ostrově mohou sportovci využít také zatravněné hřiště, hřiště s umělým povrchem nebo in-line dráhu. Na Božkovském ostrově se nabízí spousta sportovních aktivit.

Čím je ale areál Božkovský ostrov výjimečný? „Božkovský ostrov je zaměřený na aktivní i pasivní odpočinek. Jsou zde jednak nová a specifická sportoviště, ale i lavičky a rozlehlé travnaté plochy pro příjemné posezení. Proto je také ostrov navštěvován jak sportovci, tak například i maminkami s kočárky nebo seniory,“ vysvětlil místostarosta MO Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa.

Vydejte se na Božkovský ostrov přes nově vybudovanou lávku

Více informací najdete na internetových stránkách www.bozkovskyostrov.cz a
http://umo2.plzen.eu/aktuality/slavnostni-otevreni-cyklostezky-pres-bozkovsky-ostrov.aspx.

Vydejte se na Božkovský ostrov přes nově vybudovanou lávku

CZ.14/3.1.00/23.02638 „Greenways-cyklostezka přes Božkovský ostrov

Autor:
zpět na článek