Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slovany nezapomínají ani na své nejmenší obyvatele a jejich rodiče

  7:00
Umístit svoji ratolest do školky a nastoupit v klidu zpět do pracovního procesu se dnes téměř rovná výhře v loterii. Přesto se ale najde v Plzni místo, kde jsou schopni si s téměř neřešitelnou situací poradit a pro rodiny s malými dětmi udělat maximum.

Kočička Terezka a starosta Lumír | foto: Statutární město Plzeň

Vedení druhého plzeňského obvodu v čele s jeho starostou Lumírem Aschenbrennerem se dlouhodobě snaží vyjít vstříc mladým rodinám a hledat řešení, jak navýšit kapacitu mateřských škol tak, aby rodičům malých dětí odpadla jedna veliká starost.

Od roku 2010 se plzeňské dvojce podařilo zvýšit počet nových míst v mateřských školách o více než 150 dětí a letos dokonce otevřít novou školku pro 78 dětí.

Zbrusu nová mateřská školka pojmenovaná Vlnka stojí ve Chvojkových lomech v málo využívané části areálu slovanských bazénů. Jedná se o montovanou dřevostavbu na betonové desce. Díky této technologii stavba trvala pouhých 140 dnů a k dispozici byla už od začátku školního roku. 

Obvod i město tak ušetřily. Budova včetně úpravy areálu a parkoviště vyšla na 21 milionů korun. "Obvod dal ze svého rozpočtu třetinu, zbytek pak uhradilo město," vysvětluje financování školky starosta Slovan Lumír Aschenbrenner. 

A dodává, že je velmi rád, že se Slovany mají novou školku. "Usilovali jsme o ni již dlouho. V uplynulých letech jsme sice přistavovali nové třídy v současných školkách, kde vznikly rovněž desítky nových míst, ale zájem rodičů o ně také rostl," uvedl starosta obvodu Lumír Aschenbrenner s tím, že nová školka vznikla na Slovanech po 34 letech.

Slovany nezapomínají ani na své nejmenší obyvatele a jejich rodiče

Starosta Slovan Lumír Aschenbrenner připravil pro děti projekt „PPP“ neboli pytel plný plyšáků. Na fotce s místostarostkou Irenou Rottovou

Druhý plzeňský obvod ale nezapomíná ani na volnočasové aktivity svých nejmenších obyvatel. V současné chvíli má ve své správě 35 stanovišť s hracími prvky. Největší dětské hřiště v rámci Slovan se nachází ve Chvojkových lomech a bylo před dvěma lety kompletně zrekonstruováno. 

"Snažíme se, aby děti měly k dispozici pěkná a hlavně bezpečná dětská hřiště, kde by mohly s rodiči trávit svůj volný čas. Pozornost ale věnujeme i tomu, aby hrací prvky byly nejen bezpečné, ale i zábavné a originálně zpracované. Vždyť i to, jak věci vypadají, formuje vkus těch nejmenších," vysvětluje starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Vedle pravidelné údržby a kontroly stávajících herních prvků nezapomíná radnice ani na stálé rozšiřování dětských hřišť a přikupování dalších herních prvků. 

"Funguje to tak, že buď sami vyhodnotíme, že je potřeba na některé hřiště dokoupit nějaký zajímavý herní prvek, nebo se na nás obrací samy maminky, že by měly zájem o nějakou konkrétní zábavu. Pokud je to jen trochu možné, snažíme se jim vyhovět a prvky dokoupit," doplňuje Václav Brousek.

Slovany nezapomínají ani na své nejmenší obyvatele a jejich rodiče

Letos tak radnice investovala kolem 780 tisíc na zcela nové hrací prvky či rekonstrukce stávajících hřišť. Maminky a jejich děti tak mohou od letošního roku využívat zcela nové hřiště v ulici Na Průtahu, zrekonstruovaná hřiště v Koterově či Guldenerově ulici a nové hrací prvky na Božkovském ostrově.

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Hlavní zprávy

Z radnic a obcí

Články z kraje

Plzeňský krajMagazíny TOPkontakt

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.