Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ROP Severozápad proplatil bezmála 14 miliard korun a připravuje nové výzvy

  7:00
Stěžejními body červnového zasedání Výboru Regionální rady byly informace o průběhu realizace ROP Severozápad a aktualizace plánu závěrečných výzev na rok 2014.

ROP Severozápad proplatil téměř 14 miliard korun a připravuje nové výzvy | foto: Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady k 26. květnu 2014 evidoval 291 ukončených projektů v celkovém finančním objemu 13,6 miliardy korun. Značný zájem o dotace z evropských fondů pak dokládá celkový počet podaných projektových žádostí, kterých se u pracovníků úřadu sešlo 1 188.

"Za každým tímto údajem jsou konkrétní projekty, nové nebo rekonstruované stavby, revitalizovaná centra měst, nová sportoviště, cyklostezky nebo silnice. Je to přesvědčivý důkaz oprávněnosti existence ROP Severozápad, lidé podílející se na jeho činnosti odvedli při transferu evropských peněz do české ekonomiky velký kus práce,“ uvedl předseda Regionální rady Petr Navrátil.

Ten společně s ostatními členy výboru rovněž schválil aktualizovaný plán závěrečných výzev na rok 2014. Plán výzev je připravován vždy na jeden kalendářní rok a je zveřejněn na internetových stránkách Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (www.nuts2severozapad.cz). Projednávaný plán byl sestaven na základě výsledků výzev vyhlášených na podzim roku 2013 a průzkumu absorpční kapacity, který proběhl v květnu 2014.

Na základě schváleného plánu výzev Úřad Regionální rady zatím počítá s vyhlášením výzev pro následující oblasti podpory:

1.2 – Podpora revitalizace a regenerace středních a malých měst
1.3 – Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů
2.2 – Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury
3.1 – Rozvoj dopravní infrastruktury regionálního a nadregionálního významu
4.1 – Budování a rozvoj atraktivit a infrastruktury ČR

Dále budou vyhlášeny i kontinuální výzvy pro oblast podpory 1.1 – Podpora rozvojových pólů regionu (dílčí projekty v rámci IPRM I a IPRM III) a jedna roční kontinuální výzva pro oblast podpory 5.1 – Podpora implementace ROP Severozápad a 5.2 – Podpora rozvoje absorpční kapacity a publicity.

Vyhlášení výzev se předpokládá v období srpen až září 2014. Uchazeči o dotace musí splnit podmínku povinné etapizace do května 2015 a platí pro ně povinnost, aby v době registrace projektu (podání projektu) měli zahájeno výběrové řízení na zhotovitele.

Více informací o výzvách, projektech a činnosti Úřadu Regionální rady naleznete na www.nuts2severozapad.cz

ROP Severozápad proplatil téměř 14 miliard korun a připravuje nové výzvy
Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Hlavní zprávy

Z radnic a obcí

Články z kraje

Karlovarský krajMagazíny TOPkontakt

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.