Doporučujeme

HVĚZDIČKY NTK - NAŠE ŠESTKA

HVĚZDIČKY NTK - NAŠE ŠESTKA | foto: Praha 6

Říjnová Praha 6: otevírá se „Pelléovka“, pokračují koncerty hvězdiček

Novým provozovatelem Pélleovy villy se na základě výběrového řízení stal spolek Porte, který pro veřejnost připravil širokou programovou nabídku. Již 9. října se uskuteční vernisáž výstavy Petra Nikla Švábení aneb Broučí práce, kterou doprovodí řada zajímavých koncertů, představení a workshopů. V neděli 12. října zde odstartuje festival Kytara napříč žánry.
Reklama

V přízemních prostorách vily se otevírá seniorská Fresh Akademie, která naváže na dosavadní úspěšný projekt Fresh senior. Od září je také možné se přihlásit do jazykových kurzů, či navštěvovat výtvarnou přípravku. Pro mladé páry zůstává možnost říci své ano ve zdejší obřadní síni.

VILLA PELLÉ bude nadále sloužit jako multifunkční objekt, který se ve své programové nabídce zaměřuje především na kulturní akce – výstavy, aukce moderního a současného umění, koncerty, divadelní představení; jazykové a výtvarné kurzy, přednášky, poradenství a další služby, včetně příjemného posezení v místní nové kavárně. 

Každé podlaží novorenesančního domu bude sloužit jinému účelu. Výstavní prostor v prvním podlaží je určen pořádání krátkodobých výstav a v obřadní síni, jež je propojena se zahradou, se kromě svateb a jiných ceremonií, budou konat komorní koncerty, divadelní představení, slavnostní setkání u různých příležitostí a společenské akce. 

Ve druhém podlaží je situována galerie a lektorská místnost. O patro výše, v půdních prostorách vily, se konají workshopy a mimo jiné  je to prostor určený k odpočinku. Kavárna je situována v suterénním prostoru vily s přímým vstupem na zahradu. V suterénu je umístěna klubovna pro seniory a Fresh senior Akademie.

Pélleova villa

Pélleova villa

Slavnostní vernisáž výstavy PETR NIKL – ŠVÁBENÍ/ Broučí práce se koná 9. října od 19 hodin. Multimediální umělec a performer, bývalý člen umělecké skupiny Tvrdohlaví, autor projektů jako byla Hnízda her, Orbis pictus, Labyrint světla, Play a Vikýře, iniciátor úspěšné výstavy 200dm3 dechu, opět propojí umělecké žánry, aby představil nový koncept volně navazující na poslední výstavu Hra o čas v Městské knihovně Galerie hlavního města Prahy. 

Reklama

Tentokrát v roli krotitele bude Nikl usměrňovat talentované broučí roboty a do tvorby velkoforámtových pastelů zapojí i publikum. Interaktivní projekt doprovodí řada programů, jichž se autor přímo či nepřímo zúčastní. Pro děti (i dospělé) budou přichystány tvůrčí dílny.

Pélleova villa
Pélleova villa
Pélleova villa

Pélleova villa

Kurzy pro veřejnost v Pelléově vile:

VÝTVARNÉ KURZY - přípravka pro studium na VŠ / pod vedením ak. mal. Milady Gabrielové 

JAZYKOVÉ KURZY – FRANCOUZŠTINA, ANGLIČTINA a ČEŠTINA PRO CIZINCE /Více informací: info@porteos.cz, nebo telefonicky: + 420 724 737 352

V případě zájmu o pronájem obřadního sálu pro svatby a jiné akce nás prosím kontaktujte emailem: info@porteos.cz, nebo telefonicky: + 420 724 737 352. 

Ostatní informace a informace o možnostech spolupráce a galerijním programu získáte emailem na adrese info@villapelle.cz, nebo telefonicky: + 420 725 537 142

Zahájení festivalu Kytara napříč žánry proběhne 12. října od 19 hodin.

Pokračuje seriál Z hvězdiček rostou hvězdy

Už 25. října mají koncert žáci klavírního oddělení Pražské konzervatoře. Zazní skladby F. Chopina, S. Prokofjeva, A. Skrjabina, B. Smetany.

„Pokračuje také velmi úspěšná série koncertů Z hvězdiček rostou hvězdy v NTK. Už 25. října všechny zvu na koncert z cyklu nejtalentovanějších studentů Pražské konzervatoře. Tentokrát se koná koncert žáků klavírního oddělení a začíná v 18 hodin,“ říká Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6. 

Během večera zazní mimo jiné skladby F. Chopina, S. Prokofjeva, A. Skrjabina, B. Smetany. Vstup je zdarma.

Sledujte ale také další akce na www.praha6.cz, nebo facebook www.facebook.com/praha6, kde pro vás máme soutěže a další akce! 

Reklama
Reklama

Nejčtenější

Reklama