Doporučujeme

Hlavní třída patří podle slov závodníků k nejlepším okruhům, na kterých se...

Hlavní třída patří podle slov závodníků k nejlepším okruhům, na kterých se jezdí Světový pohár. | foto: Petr Sznapka

Toto je komerční sdělení.
iDNES.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Poruba opět přivítá elitní inline bruslaře

Již pošesté bude Poruba hostit jeden ze závodů inline série World Inline Cup. Akce se uskuteční ve dnech 20. a 21. června a opět půjde o svátek nejenom profesionálních bruslařů.
Reklama

Bohatý program začne už v pátek 20. června, kdy se uskuteční Večerní jízda za hudebním autem na uzavřené Hlavní třídě. Zájemci z řad veřejnosti si tak budou moci vyzkoušet trať, po které se Světový pohár jezdí. „Bruslení na Hlavní třídě je mezi lidmi velmi oblíbené. Z toho důvodu se letos snažíme, abychom jim ho zpřístupnili každý měsíc. Tentokrát to ale bude výjimečné, protože to bude předzvěst největší sportovní akce, kterou v Porubě pořádáme,“ uvedl místostarosta Jan Dekický s tím, že loni si večerního bruslení užilo více než dva tisíce bruslařů.

Největší hvězdou závodu bude fenomenální Francouz Yann Guyader, který obhajuje...

Největší hvězdou závodu bude fenomenální Francouz Yann Guyader, který obhajuje vítězství z loňského roku.

Sobota 21. června už bude patřit závodům. Představí se ovšem nejenom elitní jezdci, ale na trati budou kroužit i jejich mladší vrstevníci. „Závod série World Inline Cup je součástí tradiční LifeInLine Tour, ve které závodí bruslaři všech věkových i výkonnostních kategorií. Na dopoledne máme připraveny dětské závody na jeden a tři kilometry a oddělené hobby a open závody na deset kilometrů,“ řekl organizátor akce Martin Plecitý. Ve 14 hodin pak odstartuje závod Světového poháru na trati 33,5 kilometrů. „Oproti minulým rokům bude závod mužů i žen společný, muži odstartují hned čtyři minuty po ženách,“ doplnil Plecitý.

Diváci a fanoušci inline bruslení se mají opět na co těšit. „Přihlášen je již Usain Bolt mezi inline bruslaři, několikanásobný mistr světa a vítěz Světového poháru Yann Guyader z Francie, který v Porubě, kde bude startovat počtvrté, zvítězil v letech 2010 a 2013. Proti Guyaderovi a dalším světovým esům se postaví kompletní česká reprezentace ve složení Michal Prokop, Ondřej Suchý, Matěj Pravda, Matěj Krupka, Šimon Pravda, Petr Hargaš, Filip Adlt a Martin Kuchař,“ poodkryl pár jmen ze startovní listiny Martin Plecitý. 

Dramatický bude i závod žen, ve kterém bude vítězství obhajovat Kateřina Novotná. Tu vyzve především Nicole Beggová z Nového Zélandu, o startu dalších hvězd se stále jedná. „Startovní listina se pozvolně plní a definitivní podobu bude mít po předchozím závodě Světového poháru ve francouzském Dijonu,“ upozornil Plecitý.

Poruba opět přivítá elitní inline bruslaře

Mezi ženami bude chtít uspět i loňská vítězka Kateřina Novotná.

Světový pohár inline bruslařů je největší sportovní akci v Porubě a jednou z největších i na území celé Ostravy. A představitelé Poruby si účasti největších hvězd tohoto sportu považují. „Jsme rádi, že Porubané a nejenom oni mohou na vlastní oči vidět špičkový podnik tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu. A těší nás, že z úst i těch největších hvězd slyšíme, že Hlavní třída je jedním z nejlepších okruhů, na kterých se Světový pohár jezdí. Věřím, že i tentokrát se to potvrdí a akce bude tou nejlepší propagací jízdy na bruslích, která si získává rok od roku větší popularitu,“ dodal místostarosta Jan Dekický.

Večerního bruslení, které předchází závodu, se loni zúčastnilo přes dva tisíce...

Večerního bruslení, které předchází závodu, se loni zúčastnilo přes dva tisíce lidí.

Reklama

Veškeré informace o ostravské akci a online přihláškový formulář najdou zájemci na www.lifeinline.cz. Jedním z partnerů akce je i městský obvod Poruba.

Reklama
Reklama

Nejčtenější

Reklama