Doporučujeme

Navštivte během září kulturní akce ve Slaném

Pro zpříjemnění zářijových dní si pro vás město Slaný připravilo mnoho kulturních zážitků. Užijte si například benefiční koncert na náměstí a vychutnejte si rožnění martinického býka!
Reklama

Music on The Square - Hudba na náměstí (7. září)

Páteční letní koncerty již tradičně oživují slánské Masarykovo náměstí. V letošním roce ale hudební akci mimořádně uzavře benefiční koncert Zrní pro Nadaci Mateřství.

Pod patronátem královského města Slaný se tak můžete těšit na hudební představení dívek se saxofony Saxtet a Salty Ukulele Orchestra. Na děti zde čekají hrátky z Ostrova dětí, Slick line Jirky Žáka, skákací hrad a vyhodnocení fotosoutěže „Když přiletí čáp“. Setkat se zde můžete také s lékaři Nadace Mateřství i dárci a připraveno je také překvapení.

Benefiční koncert moderuje Standa Berkovec a občerstvení zajistí restaurace Hugo. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na vybavení ambulance pro budoucí maminky.

Rožnění uherského (martinického) býka (13. září)

Tradici rožnění býka z roku 1662 obnovilo město Slaný v roce 2006 a letos na něj zve již podeváté. Při této příležitosti se na ploše Masarykova náměstí kromě tradičního programu uskuteční již podruhé mistrovství ČR v boulderingu a současně se také můžete zúčastnit akcí v rámci Dne otevřených památek a Dne evropského dědictví.

Mistrovství ČR v boulderingu a závody O pohár Královského města Slaný (12. - 14. září)

Mistrovství ČR v boulderingu

Masarykovo náměstí se v zářijovém víkendu stane dějištěm mistrovství České republiky v boulderingu. Přijďte fandit dospělým i dětským lezcům a vychutnejte si sobotní celodenní bohatý doprovodný program s rožněním uherského býka.

Dny evropského dědictví ve Slaném (EHD) (5. – 14. září)

Reklama

Nahlédněte do působivé historie v několika kostelech i vlastivědném muzeu! Například v pátek 5. září se můžete v kostele sv. Jakuba Většího zúčastnit Koncertu při svíčkách, v sobotu 6. září navštívit komentovanou prohlídku v kostele sv. Gotharda a v neděli 7. září proběhne v kostele sv. Šimona a Judy výstava Památky očima dětí.

Během Dnů evropského dědictví ve Slaném 2014 můžete navštívit celkem 8 kostelů. Celý program najdete na stránkách kulturních akcí ve Slaném.

město Slaný

V rámci EHD se také na dopoledním setkání v sobotu 6. září v budově slánského muzea a knihovny dozvíte zajímavé informace o obnově a historii slánské piaristické koleje.

Varhany znějící 2014 (6. – 27. září)

Varhany znějící 2014

Pátý ročník mezinárodního varhanního festivalu Varhany znějící 2014 tentokrát představí památné varhany nejen na Slánsku (Slaný, Velvary a Zlonice), ale nově také na Sedlčansku (Petrovice a Dolní Hbity).

V letošním ročníku festivalu proběhnou díky dotaci z Programu rozvoje venkova ČR dvě rozsáhlé rekonstrukce varhan ve Zlonicích a v Petrovicích u Sedlčan, oba zrekonstruované nástroje si následně můžete poslechnout na festivalových koncertech.

Navštivte město Slaný a užijte si jedinečný kulturní zážitek. Více informací najdete na www.meuslany.cz.

město Slaný

Reklama
Reklama

Nejčtenější

Reklama