Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké novinky v registru vozidel nás v roce 2015 čekají?

  7:00
Plánujete v příštím roce kupovat nebo prodávat auto? Při jeho registraci vás bude čekat několik změn. Přečtěte si, na co se připravit.

Jaké novinky v registru vozidel nás v roce 2015 čekají? | foto: Statutární město Kladno

Zatím vše probíhá tak, že prodávající u příslušného správního úřadu v místě svého trvalého pobytu provádí tzv. „odhlášku“ a kupující si vůz stejným způsobem přihlásí. Další možností, jak v této věci vyřídit příslušné dokumenty, je plná neověřená moc, kterou jeden z účastníků transakce udělí k provedení příslušnému úkonu druhému.

Není ale výjimkou, že prodávající vykoná odhlášku, ale nový majitel si vůz na sebe nedohlásí, i když mu to zákon ukládá provést nejpozději do 10 dnů. Velké množství vozidel tak zůstává v takzvaném převodu, což často způsobuje původním majitelům velké problémy.

Novým rokem počínaje budou převod vozidla provádět nový i původní vlastník společně

Od 1. ledna 2015 se ale některá pravidla mění. K převodu vozidla dojde pouze v registračním místě posledního evidovaného provozovatele, nebude tak probíhat samostatné odhlášení a přihlášení. Převod provedou původní i nový vlastník společně.

Pokud tak například koupí obyvatel Kladna vozidlo od obyvatele Prahy, měli by se oba sejít na příslušném registračním úřadě v Praze, kde je vozidlo registrováno, a vyřídit převod do Kladna. Možnost tuto změnu provést na základě plné moci i nadále zůstane, ale od roku 2015 musí být ověřená.

Jaké novinky v registru vozidel nás v roce 2015 čekají?

Pozor na zánik vozidel v nedokončeném převodu!

Velké množství aut v tzv. „převodu“, kdy je jejich původní vlastníci sice odhlásili, ale noví nedohlásili, donutilo zákonodárce prosadit do novely i další opatření. Vozidla v nedokončeném převodu musí současný vlastník zaregistrovat nejdéle do 30. června 2015, jinak vozidla zaniknou a nebude možné je opětovně zaregistrovat.

Dočasně vyřazená vozidla (tzv. depozit) k datu 30. června 2013, zaniknou k 1. lednu 2016, pokud jejich vlastník neoznámí v období od 1. ledna do 31. prosince 2015 na registru vozidel, kde je vozidlo umístěno a jaký je účel jeho využití. U dočasně vyřazených vozidel po 1. červenci 2013 je vlastník povinen oznámit na registru umístění vozidla a účel jeho využití ve lhůtě jednoho roku.

Jaké novinky v registru vozidel nás v roce 2015 čekají?

Máte-li tedy v plánu prodat nebo koupit vozidlo, věnujte zvýšenou pozornost výše uvedeným změnám, aby se vám nestalo, že auto, se kterým jezdíte, přestane v registru existovat. A značky na přání? Snad se jich dočkáme v roce 2016.

Statutární město Kladno
Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Hlavní zprávy

Z radnic a obcí

Články z kraje

Středočeský krajMagazíny TOPkontakt

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.