Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie

  9:30
Město Holýšov má nové lákadlo. Do nové turistické sezony zde vstoupilo zbrusu nové muzeum – Dům dějin Holýšovska. A kdo sem zavítá, rozhodně litovat nebude.

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie | foto: Město Holýšov

V Holýšově chybělo místo, kde by se prolnula minulost s přítomností. Kde by si lidé mohli připomenout život a soužití Čechů a Němců právě v Holýšově, který se do dějin druhé světové války zapsal nejen rozsáhlou muniční továrnou Metallwerke Holleischen, která tu fungovala. 

Dům dějin Holýšovska byl vybudován ve staré usedlost v blízkosti radnice na náměstí 5. května v čp. 18. Během oprav se přišlo na to, že součástí stavby, která měla sloužit jako hlavní výstavní síň, je stará roubenka. Vznik roubenky byl stanoven dendrochronologickou metodou na roky 1728 – 1730.

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie

Během několika měsíců oprav a mravenčí práce mnoha lidí vznikl unikátní výstavní prostor, do kterého bylo potřeba zajistit exponáty. Ty poskytli lidé jak z Holýšova, tak z blízkého či vzdálenějšího okolí. Jednalo se především o exponáty z dob druhé světové války z období 30. a 40. let minulého století. 

V první z místností nového muzea si návštěvníci mohou prohlédnout dobovou kuchyň, kterou tvoří kromě nábytku také nejrůznější kuchyňské náčiní, bez kterého se žádná hospodyňka ve třicátých letech neobešla. 

Kromě kuchyně si každý příchozí může prohlédnout také školní třídu s unikátní školní lavicí a se školními pomůckami, které muzeu věnovali lidé z Holýšova a okolí. Je tu i starý kočárek. Ten pochází z Domažlicka. Můžete zde obdivovat staré lahve z dávno zaniklých pivovarů, starý vysavač a spoustu dalších věcí každodenní potřeby. 

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie

K Holýšovu už nesmazatelně patří také sklárna rodiny Zieglerů. Ani na ni se v Domu dějin Holýšovska nezapomnělo a návštěvníci tu uvidí ukázky zde vyráběného skla nebo unikátní vitráž. 

Každého, kdo se zajímá o historii druhé světové války a o soužití Čechů a Němců v této době, si na své přijde hlavně ve druhé místnosti výstavní expozice Domu dějin Holýšovska. Jsou tu totiž vystaveny nejrůznější uniformy vojáků z této doby. Plzeňské muzeum Patton Memorial Pilsen sem zapůjčilo jednu z uniforem americké armády, belgičtí veteráni muzeu darovali kromě uniformy také svoji standartu. Uvidíte tu ale také oblečení, které nosili vězni v koncentračním táboře.

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie

Součástí Domu dějin Holýšovska je také proměnná expozice, ve které budou připravovány různé výstavy. Do 31. srpna zde můžete navštívit výstavu Hračky za 1. Československé republiky a podívat se tak na hračky, se kterými si hrály děti skoro před dto lety. 

Dům dějin Holýšovska nabízí unikátní cestu do historie

Celou expozicí provází návštěvníky fiktivní postava chlapce Johanna, který na statku žil v první polovině 20. století. Společně s ním, se vrátíte do minulosti a na konci zjistíte, jaký osud potkal vašeho malého průvodce. 

Pokud vás zajímá, jak to s Johanem dopadne a k tomu si rádi prohlédnete unikátní exponáty, tak navštivte Dům dějin Holýšovska kterýkoliv den v týdnu kromě pondělí. Otevřeno je vždy do 17 hodin. Více informací se dozvíte na stánkách města www.mestoholysov.cz

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Hlavní zprávy

Z radnic a obcí

Články z kraje

Plzeňský krajMagazíny TOPkontakt

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.